KOMUNIKACJA Z URZĘDEM

Strona internetowa Miasta Ostrów Wielkopolski to miejsce, w którym zarówno mieszkańcy, przedsiębiorcy jak i lokalni działacze znajdą szereg ważnych informacji i aktualności. W 2022 r. na stronie internetowej Miasta Ostrów Wielkopolski zamieszczano aktualności i komunikaty oraz liczne zaproszenia na wydarzenia organizowane przez miasto, osiedla oraz organizacje pozarządowe. Statystyki MIEJSKIEJ strony internetowej w 2022 r.:


Strona internetowa Miasta Ostrów Wlkp.

Równocześnie zamieszczane były także posty, filmy i wydarzenia na miejskim facebooku. W 2022 r. zamieszczono łącznie 759  postów, a liczba odwiedzin miejskiego FB sięgnęła 149.798.  

Na stronie internetowej miasta funkcjonował m.in. kalendarz imprez kulturalnych, a także inne podstrony dedykowane poszczególnym inicjatywom adresowanym do mieszkańców np. zdrowie, czy Dla Seniorów. Również zamieszczane były informacje w zakresie np. konsultacji społecznych, budżetu obywatelskiego, czy różnych programów realizowanych przez miasto. 

W 2022 r. funkcjonował System Powiadamiania SMS. Jest to bezpłatny kanał przekazu informacji skierowanym do mieszkańców Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Ci mieszkańcy, którzy zarejestrowali się w systemie, otrzymywali w 2022 r. ostrzeżenia pogodowe, komunikaty o zagrożeniach oraz komunikaty urzędowe. W 2022 r. za pośrednictwem aplikacji wysłano łącznie 76 komunikatów.

System Powiadamiania SMS.